Kontakty

Agentura RTK international
Zubrnická 845/3
190 00 Praha 9

PR@agentura-rtk.cz
Mobil:  +420-604 78 63 47

Umění a umělecké výstavy

Proběhlé výstavy

2010

 „Vatikánské imprese a fascinace uměním“. Druhá výstava umělce v prostorech Oberbank AG, Praha, ČR. Fotografie k výstavě naleznete zde.

„Vatikánské imprese – papež Benedikt XVI.“ Výstava v obci Rimsting am Chiemgau, Německo.

120 vysoce postavených hostů a osobností přijali dne 26.3.2010 pozvání na vernisáž výstavy renomovaného umělce a malíře papeže Pavla Staška v obci Rimsting am Chiemgau. Výstava trvala od 26.3. do 11.4.2010 a těšila se velkému zájmu i ze strany médií a TV. Organizací výstavy byla opět pověřena Agentura RTK international. Tato výstava s touto tematikou patří k mezinárodně jedinečným. Představitelé města a VIP hosté byli obrazy umělce nadšeni. Fotografie k výstavě naleznete zde.

2009

„Vatikánské imprese – papež Benedikt XVI.“ Kapitulní síň Augustiniánského opatství na Starém Brně, Brno, ČR

Od 17.9. do 4.10.2009 se konala ve druhém největším českém městě Brno již v pořadí 8.výstava „Vatikánské imprese – papež Benedikt der XVI.“ renomovaného a i již v zahraničí známého českého umělce a malíře papeže Pavla Staška. Tato výstava se uskutečnila jako doprovodný projekt u příležitosti návštěvy České republiky (mimo jiné i Brna) Svatého otce papeže Benedikta XVI. v Kapitulní síni Augustiniánského opatství na Starém Brně. Záštitu nad výstavou převzal primátor města Brna pan Roman Onderka a současný opat Augustiánského opatství na Starém Brně Lukáš Evžen Martinec. Na výstavě bylo prezentováno 25 děl z celkových 50. Během posledních dvou let, kdy se výstavy „Vatikánské imprese“ konají, obrazy shlédlo více než 30.000 návštěvníků. 12 obrazů bylo již prodáno na muzea, soukromé sběratele, velvyslanectví a města.  Úspěšnou realizací výstavy v Brně byla pověřena Agentura RTK international, která úzce spolupracovala s Magistrátem města Brna zastoupeným panem Dr. Jeřábkem z oddělení pro mezinárodní vztahy.Fotografie k výstavě naleznete zde.

„Vatikánské imprese – papež Benedikt XVI.“ Umělecké sbírky města Limburk, Limburk an der Lahn,  Německo. Fotografie k výstavě naleznete zde.

2008

„Vatikánské imprese – papež Benedikt XVI.“ Oberaudorf, Německo. Fotografie nejsou bohužel k dispozici.

„Vatikánské imprese – papež Benedikt XVI.“ Výstavav Klášterním muzeu města Ochsenhausen, Německo.

Dne 20. června 2008 byla slavnostně otevřena mezinárodní výstava „Vatikánské imprese – papež Benedikt XVI.“ v Klášterním muzeu města Ochsenhausen, město baroka ve Švábsku. K vidění je zde 40 děl renomovaného umělce Paul Stasek. Výstavu obrazů, která byla veřejnosti poprvé představena v roce 2007 u příležitosti oslav 80. narozenin svatého otce v jeho rodišti Marktl am Inn, shlédlo již více než 20000 návštěvníků. Výstava se na všech výstavních místech shledala s pozitivním ohlasem. Záštitu nad výstavou ve městě Ochsenhausen převzal biskup Dr. Fürst, diecéze Rottenburg-Stuttgart. Fotografie k výstavě naleznete zde.

„Vatikánské imprese – papež Benedikt XVI.“ Výstava v Národním muzeu Lenggries. Fotografie k výstavě naleznete zde.

2007

 „Fascinace uměním – Od věčného ke zlatému městu.“ Výstava v prostorách Oberbank AG, Praha, ČR.

Paul Stasek opět překvapil novou výstavou na mezinárodní úrovni. V prostorách Oberbank AG v Praze připravil návštěvníkům nevšední kulturní zážitek. S motem -Fascinace uměním – Od věčného ke zlatému městu- zde představil 45 obrazů ze své nejnovější tvorby. Byli mezi nimi samozřejmě také některé obrazy z úspěšné výstavy v Marktlu/Německo. Prvního uznání se pracím tohoto umělce věnujícího se současnému umění dostalo v 80. letech. Jedním z jeho nejpůsobivějších děl je výzdoba kupole synagogy v Mannheimu o ploše 116 metrů čtverečních zachycující v šestnácti segmentech -Nebe v Jeruzalémě. Fotografie nejsou bohužel k dispozici.

„Vatikánské imprese – papež Bendedikt XVI.“ Výstava v Eschlkam (Bavorsko), Německo

Umění staví mosty mezi hranicemi : zahájení výstavy s Dr.Georg Ratzingerem v Eschlkamu. Eschlkam: výstava „Vatikanische Impressionen“ (Vatikánské imprese) ve slavnostní školní dvoraně je otevřena. Pro všechny, kteří se svátečního aktu zúčastnili, zůstane tento den dnem nezapomenutelným. Lesk celé akci dodala osobní účast papežova bratra, chrámového kapleníka slavných Regensburger Domspatzen, Georga Ratzingera. Obyvatelé Eschlkamu jsou hrdí na to, že po rodném městě papeže, Marktlu am Inn, a metropole Praha, byl právě Eschlkam zvolen jako místo pro pokračování výstavy „Vatikanische Impressionen“. Rozhodujícím faktorem byla mimo jiné i  úzká přeshraniční spolupráce Eschlkamu s Českou republikou a známá „eschlkamská umělecká trať“. Po bohoslužbě se všech ca. 350 hostů nahrnulo do slavnostní školní dvorany, aby zde mohli obdivovat „ohňostroj z barev a ploch“. Výstavu doprovázela dinner-hudba okresní muzikální školy v Chamu. Tři témtatické okruhy své práce zde představil renomovaný umělec mezitím velmi známý v Německu jako „malíř papeže“,  Paul Stasek. Papež a impresionismus, portréty a abstrakce. Četní hosté z církve a politiky byli hosty čestnými. Světící biskup Vinzenz Guggengeber, Regensburg, chrámový kapleník Dr.h.c. Georg Ratzinger apoštolský protonotář a bratr Svatého otce. Z politiky: zemský rada a prezident Zemské okresní rady Teho Zellner, starosta Josef Berlinger, Neukirchen b.Hl.Blut, výkonný ředitel Euroregion, Kaspar Sammer a mnoho dalších. Fotografie k výstavě naleznete zde.

„Vatikánské imprese – papež Benedikt XVI.“ Výstava v Marktl am Inn, Německo.

 Umělec Paul Stasek, který má kořeny v Česku, dosáhl svou výstavou „Vatikánské imprese – papež Benedikt XVI.“ mezinárodního průlomu. Svá díla poprvé představil v rodném městě svatého otce, papeže Benedikta XVI., v Marktlu/Německo.Fotografie k výstavě naleznete zde.

2006

 „Abstrakce a realismus“. Výstava na zámku Veleslavín, Praha, ČR.

Paul Stasek zůstal svému rodnému městu Praze vždy věrný. Důkazem byla i výstava v pražském Karolinu, kterou svým projevem, stejně jako vernisáž na zámku Veleslavín, zahájil kníže Karel Schwarzenberg, současný ministr zahraničí České republiky. Fotografie k výstavě naleznete zde.